Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri cənab Elmar Məmmədyarov ATƏT Nazirlər Şurasının 22-ci iclasında (3-4 dekabr, 2015-ci il) iştirak məqsədilə Serbiya Respublikasına işgüzar səfər etmişdir
Azərbaycanın Serbiyadakı Səfirliyinin, Mədəniyyət Mərkəzinin və Serbiya-Azərbaycan Ticarət Palatasının nümayəndələri Çupriya şəhərində olmuşlar
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarovun Xarici İşlər Nazirliyi və BMT-nin Azərbaycandakı Nümayəndəliyinin "Azərbaycan və Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri" mövzusu üzrə birgə konfransında çıxışı
Səfir E.Həsənov Belqrad şəhərinin faşizm işğalından azad olunmasının 71-ci ildönümü ilə əlaqədar mərasimdə iştirak etmişdir
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Kosta Rika Respublikasının xarici işlər və etiqad naziri Manuel Qonsales Sanzın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İran İslam Respublikasının Şərqi Azərbaycan vilayətinin valisi İsmayıl Cabbarzadənin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Azərbaycan səfiri “Serbiya Bayrağı” ordeni ilə təltif edilib
Azərbaycan Respublikası ilə Serbiya Respublikası arasında Ticarət və İqtisadi Əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın 4-cü iclası keçirilib
Bayram günləri ilə əlaqədar 2015-ci ilin 24-25 sentyabr tarixlərində Səfirliyin Konsulluq şöbəsi işləmiyəcək.
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Bəyanatı
Azərbaycan Respublikası, Türkiyə Respublikası və Türkmənistan Xarici İşlər Nazirlərinin Üçüncü Üçtərəfli Görüşünün nəticələrinə dair Antalya Bəyanatı