Mətbuat şərhi 06 may 2015
Serbiyanın ATƏT-ə sədrliyi üzrə işçi qrupun rəhbəri səfir Dejan Şahoviç Azərbaycanda səfərdə olmuşdur
6 may 2015-ci ildə Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Azərbaycanda səfərdə olan Serbiyanın ATƏT-ə sədrliyi üzrə işçi qrupun rəhbəri səfir Dejan Şahoviç ilə görüşmüşdür. Görüşdə ATƏT-in gündəliyində duran aktual məsələlər ətrafında müzakirələr aparılmışdır. Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan ilə Serbiya arasında siyasi, iqtisadi və humanitar əlaqələrin uğurla inkişaf etdiyini bildirərək, beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində də iki ölkənin sıx təmaslarının olduğunu diqqətə çatdırmışdır. Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli üzrə aparılan danışıqlar haqqında məlumat verən Nazir güc tətbiq edərək dövlətlərin beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədlərinin dəyişdirilməsi cəhdlərinin qəbuledilməz olduğunu vurğulamışdır. Bundan əlavə Nazir E.Məmmədyarov münaqişənin həlli üçün, ilk növbədə, Ermənistanın işğalçı silahlı qüvvələrinin zəbt olunmuş Azərbaycan ərazilərindən çıxarılmalı və işğal faktına son qoyulmalı olduğunu qeyd etmişdir.

Minister without portfolio responsible for European integration, Secretary on international affairs of the Serbian Progressive Party Jadranka Joksimovic visited Azerbaijan.
Delegation headed by the Minister without portfolio responsible for European integration, Secretary on international affairs of the Serbian Progressive Party, Jadranka Joksimovic visited Azerbaijan on 3-6 May 2015. During the visit, the representatives of the Serbian Progressive Party met with the vice-prime minister of the Republic of Azerbaijan and vice chairman and executive secretary of the New Azerbaijan Party (YAP), Ali Ahmedov in the headquarters of YAP. At the end of bilateral meeting, the memorandum on future cooperation was signed between Azerbaijani and Serbian ruling parties – YAP and SNS. In the framework of the visit, the representatives of SNS visited the Parliament of the Republic of Azerbaijan, met with deputy chairmen of Milli Majlis Bahar Muradova and members of working group on Azerbaijan-Serbia inter-parliamentary relations. They also visited the office of the YAP Youth Community