Serbiya Respublikası Baş nazirinin müavini, daxili işlər naziri Neboyşa Stefanoviçin Azərbaycana rəsmi səfəri
Serbiya Respublikası Baş nazirinin müavini, daxili işlər naziri Neboyşa Stefanoviçin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti 2016-cı il 4-6 dekabr tarixlərində Azərbaycanda səfərdə olmuşdur. Nümayəndə heyəti dekabrın 5-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən qəbul edilmişdir. Dövlət başçısı səfərini ölkələrimizin müvafiq qurumları arasında əməkdaşlığın müzakirəsi və ikitərəfli əlaqələrin inkişaf etdirilməsi ilə bağlı məsələlərin nəzərdən keçirilməsi üçün səmərəli olacağına əminliyini bildirmiş, Azərbaycan ilə Serbiya arasında ikitərəfli münasibətlərin çox yüksək səviyyədə olduğunu vurğulamışdır.
Səfər zamanı N.Stefanoviç Milli Məclisin Sədri Oqtay Əsədov, xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov, daxili işlər naziri Ramil Usubov və fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərovla görüşlər keçirmişdir.

Deputy Prime Minister and Minister of the Interior of the Republic of Serbia Nebojsa Stefanovic’s official visit to Azerbaijan
The delegation led by the Deputy Prime Minister and Minister of the Interior of the Republic of Serbia Nebojsa Stefanovic visited the Republic of Azerbaijan on December 4-6, 2016. On December 5 the delegation was received by the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev. The head of state expressed his confidence that the visit would be fruitful in terms of discussing cooperation between the two countries` relevant authorities and exchanging views over the development of bilateral relations and highlighted the very high level of Azerbaijan-Serbia relations.
During his visit to Baku, N.Stefanovic met with the Parliament Speaker Ogtay Asadov, Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Elmar Mammadyarov, Minister of the Interior Ramil Usubov and Minister for Emergency Situations Kamaladdin Heydarov.