“Multikulturalizm: Azərbaycanın təcrübəsi” mövzusunda konfrans və “Azərbaycanın tanınmış qadınları/serb xalqının tanınmış qadınları” adlı kitabın təqdimat mərasimi
2016-cı il dekabrın 23-də Serbiyanın paytaxtı Belqrad şəhərində yerləşən və Cənub-Şərqi Avropanın ən qədim elmi-tədqiqat ocaqlarından olan Beynəlxalq Siyasət və İqtisadiyyat İnstitutunda Azərbaycanın Serbiyadakı Səfirliyinin dəstəyi ilə Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzi tərəfindən “Multikulturalizm: Azərbaycanın təcrübəsi” mövzusunda konfrans və professor Zərifə Əlizadə və filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Lalə Məcidovanın müəllifi olduqları “Azərbaycanın tanınmış qadınları/serb xalqının tanınmış qadınları” adlı kitabın təqdimatı keçirilib. Kitab Azərbaycan və serb dillərində nəşr olunub.
Tədbirdə Serbiyanın ictimai, siyasi, elm və mədəniyyət xadimləri, ziyalılar, o cümlədən Serbiya Elm və İncəsənət Akademiyasının və Serbiya Yazıçılar İttifaqının üzvləri, Belqraddakı diplomatik korpusun nümayəndələri, Serbiya-Azərbaycan Ticarət Palatasının və Serbiya-Azərbaycan Dostluq Cəmiyyətinin, Azərbaycan icmasının üzvləri, burada təhsil alan azərbaycanlı tələbələr, Azərbaycansevərlər və mətbuat nümayəndələri iştirak ediblər.

Conference on “Multiculturalism: Azerbaijan’s experience” and presentation of the book on “Famous women of Azerbaijan/Serbia”
On December 23, 2016 Azerbaijani Cultural Center in Belgrade with the support of the Embassy of Azerbaijan in Serbia organized conference on “Multiculturalism: Azerbaijan’s experience” and presentation of the book on “Famous women of Azerbaijan/Serbia” in Serbian and Azerbaijani languages by prof.Zarifa Alizade and Ph.D. on philology Lala Majidova at the Institute of International Politics and Economy in Belgrade.
Public, political, scientific and cultural figures of Serbia, including representatives of the Serbian Academy of Sciences and Art, Serbian Writer’s Union, diplomatic corps in Serbia,  Serbia-Azerbaijan Trade and Economic Chamber, Serbia-Azerbaijan Friendship Society, Azerbaijani community in Serbia and media attended the event.