ATƏT-in fəaliyyətdə olan Sədri, Serbiya Respublikası Baş nazirinin birinci müavini, xarici işlər naziri İvitsa Daçiçin Azərbaycana səfəri
1 iyun 2015-ci ildə ATƏT-in fəaliyyətdə olan Sədri, Serbiya Respublikası Baş nazirinin birinci müavini, xarici işlər naziri İvitsa Daçiç Azərbaycanda səfərdə olmuşdur. Səfər zamanı İ.Daçiç Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən qəbul edilmiş, Milli Məclisin Sədri Oqtay Əsədov, Milli Məclisdə təmsil olunan siyasi partiyaların rəhbərləri və “Azərbaycan Respublikası Dağlıq Qarabağ Bölgəsinin Azərbaycanlı İcması” İctimai Birliyinin rəhbərliyi ilə görüşmüdür. Görüşlərdə Azərbaycan-ATƏT əməkdaşlığının perspektivləri, Azərbaycan ilə Serbiya arasında ikitərəfli əlaqələrin müxtəlif istiqamətlərdə, o cümlədən siyasi, iqtisadi, enerji, humanitar və digər sahələrdə daha da inkişaf etdirilməsi, Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli ilə bağlı gedən danışıqlar prosesi, təmas xəttində baş verən hadisələr, problemin həllinin uzadılması, münaqişənin həllinə yanaşmada ikili standartların mövcud olması və digər məsələlərlə bağlı geniş fikir mübadiləsi aparılmışdır. İvitsa Daçiç Azərbaycan ilə Serbiya arasında əlaqələrin inkişaf etməsindən məmnunluğunu bildirmiş, ölkələrimiz arasında dostluq münasibətlərinin mövcudluğunu qeyd etmişdir. ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədri vurğulamışdır ki, Serbiya Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün pozulmasını yaxşı başa düşür və Serbiya üçün də ərazi bütövlüyü prinsipial məsələdir.

Visit of Mr. Ivica Dacic, the OSCE Chairman-in-Office, the First Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs to Azerbaijan
On June 1, 2015, Mr. Ivica Dacic, the OSCE Chairman-in-Office, the First Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Serbia visited Azerbaijan.
During his visit Mr. I.Dacic was received by the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev and met with Mr. Ogtay Asadov, the Chairman of the Parliament (Milli Majlis) of the Republic of Azerbaijan, Mr. Elmar Mammadyarov, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, heads of the parties represented in the Parliament of Azerbaijan and representatives of the Azerbaijani community of the Nagorno Karabakg region of Azerbaijan.
In the course of the meetings extensive exchange of views were held on the development  of bilateral relations between Azerbaijan and Serbia, including in political, economic, energy and humanitarian fields, prospects for cooperation between Azerbaijan and OSCE, negotiations process on the settlement of Armenia-Azerbaijan conflict, double standards with regard to the conflict settlement and other issues.
Mr. Ivica Dacic expressed his satisfaction with development of friendly relationship between Azerbaijan and Serbia. According to the OSCE Chairman-in-Office he understands quite well the problem of violation of territorial integrity of Azerbaijan and the issue of territorial integrity is a matter of principal for Serbia as well.