Səfir Eldar Həsənov Serbiya Respublikasının Baş naziri Aleksandar Vuçiç ilə görüşüb
10 iyun 2015-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Serbiya Respublikasındakı Səfiri Eldar Həsənov Serbiya Respublikasının Baş naziri Aleksandar Vuçiç ilə görüşüb.
Söhbət zamanı ölkələrimiz arasında müxtəlif istiqamətlərdə əməkdaşlığın bundan sonra da uğurla davam etdirilməsinə dair fikir mübadiləsi aparılıb. Qeyd olunub ki, xüsusilə iqtisadi əlaqələr, birgə həyata keçirilən infrastruktur layihələri, rəsmilərimizin qarşılıqlı səfərləri Azərbaycan ilə Serbiya arasında münasibətlərin daha da genişlənməsinə təkan verir.
Görüşdə A.Vuçiç Prezident İlham Əliyevin Serbiyaya göstərdiyi diqqət və dəstəyi yüksək qiymətləndirib.

On June 10, 2015, Ambassador of the Republic of Azerbaijan Mr. Eldar Hasanov was received by the Prime Minister of the Republic of Serbia Mr. Aleksandar Vucic.
During the meeting the sides exchanged views on further cooperation in various fields between the two countries. It was particularly noted that mutual visits of official delegations as well as cooperation in the field of economy and joint infrastructure projects would contribute to further development of relations between Azerbaijan and Serbia.
At the meeting, Prime-Minister Mr. A. Vucic expressed his appreciation to the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev for the attention and support which the Head of Azerbaijan extended to Serbia.