Serbiyanın Novi Beçey şəhərində Serbiya-Azərbaycan dostluq konserti keçirilmişdir
27 iyun 2015-ci il tarixində “Serbiya Avropa ritmində” qeyri-hökumət təşkilatı ilə Serbiyanın Novi Beçey şəhər bələdiyyəsi arasında bağlanmış müqavilə əsasında Novi Beçey şəhər məktəblilərinin iştirakı ilə bu şəhərdə Serbiya-Azərbaycan dostluq konserti keçirilmişdir. Konsertin açılışında Novi Beçeyli məktəblilər Azərbaycanın və Serbiyanın himnlərini oxumuşlar. Novi Beçey şəhər rəhbərliyinin dəvəti əsasında Azərbaycan Respublikasının Serbiya Respublikasındakı Səfirliyinin əməkdaşı, eləcə də Belqrad şəhərində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzinin və Serbiya-Azərbaycan Ticarət Palatasının təmsilçiləri qeyd olunan konsertdə iştirak etmişlər.
Novi Beçey şəhərinə səfər çərçivəsində Azərbaycan nümayəndələri ilə qeyd olunan şəhərin rəhbərliyi arasında Novi Beçey Meriyasında görüş keçirilmişdir. Görüşdə son illər Azərbaycanla Serbiya arasında münasibətlərin sürətlə inkişaf etdiyi və strateji tərəfdaşlıq səviyyəsinə qalxdığı məmnunluqla ifadə edilərək, iki ölkənin dövlət başçılarının qarşılıqlı səfərlərinin bu münasibətlərin möhkəmlənməsinə güclü təkan verdiyi qeyd edilmişdir.

Serbia-Azerbaijan friendship concert was held in Serbian city Novi Bechey
On 27th of June 2015 ­­on the basis of agreement signed between “Serbia in the rhythm of Europe” and municipality of NoviBechey city the Serbia-Azerbaijan friendship concert with participation of school children was held in this city. On the opening ceremony of concert schoolchildren of NoviBechey sang national anthems of Azerbaijan and Serbia. By the invitation of leadership of NoviBechey city the diplomats of the Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Serbia, as well as representatives of Azerbaijan Cultural Center in Belgrade and Serbia-Azerbaijan Trade Chamber visited the above mentioned concert.
In the framework of visit representatives of Azerbaijan had meeting with leadership on the city in the municipality of Novi Bechey. During this meeting the recent rapid development of relations between Azerbaijan and Serbia and their improvement toward the level of strategic partnership was underlined with satisfaction and it was mentioned that the mutual visits of heads of states gave strong impulse to the strengthening on this relationship.